Swipe to the left

Na výběr koupelny je potřeba se připravit

Vybrat koupelnu není jen tak, žít s ní budete desetiletí, poradíme na co se zaměřit.

Na výběr koupelny je potřeba se připravit

1. Čas
Vyhraďte si na výběr koupelny čas. Časová tíseň nutí sklouzávat ke kompromisům a jednodušším řešením. Výsledkem je, že koupelna, o které jste snili, bude úplně jiná. A to by byla škoda. V koupelně budete žít desítky let, vybavení jako obklady či vana se velmi těžko mění, proto svému výběru věnujte primárně čas. Některé zařizovací prvky se objednávají u zahraničních dodavatelů a doba dodání může být až 6 týdnů.

2. Dispozice
Ať se jedná o výstavbu nové koupelny či rekonstrukci té stávající je absolutně klíčové rozvržení dispozice, od které se bude odvíjet vše další. Vezměte v potaz požadavky všech obyvatelů domácnosti a určete si priority. Toužíte po vaně? Potřebujete, aby se vešla pračka? Kam dát úložný prostor? Pokud si nejste jistí, nebojte se, rádi vám poradíme a navrhneme rozmístění tak, aby vám na míru sedlo.

3. Návrh
Nespěchejte, nechte si vypracovat 3D návrh, který dodá vaší představě reálny rozměr. Uvidíte přesně, jak bude koupelna vypadat. Rádi vám jej zpracujeme, ukázku naší práce najdete zde. Součástí návrhu je i kladečský plán a rozvržení dispozice, které dobře poslouží jako podklad pro montážní firmu.

4. Výběr partnera
Ačkoliv se to zdá předčasné, ale kvalitní realizační firma a nová koupelna jdou spolu ruku v ruce. Kvalitní montážní společnosti bývají zamluvené i na rok dopředu, přitom výběr partnera je klíčový aby koupelna, která vypadá dobře na papíře, vypadala skvěle i v reálu. Naši specialisté rádi doporučí léty prověřené montážníky, kteří váš sen promění v realitu.

5. Konkrétní vybavení
Na konec to nejtěžší, v dnešní době neomezených možností se těžce vybírají konkrétní prvky. Doporučujeme se inspirovat, ať na našich koupelnových studiích, katalogu či pinterestu a vybrat styl, kterým by se konkrétní koupelna měla ubírat.

Poté se svěřte do našich rukou. Za léta praxe přesně víme, jaké obklady potřebuje malá koupelna, který sprchový kout je praktický z pohledu údržby, které umyvadlo poskytne čtyřčlenné rodině pohodlnou ranní hygienu, či proč se vždy hodí fólie na zrcadlo. Navštivte naše koupelová studia, prohlédňěte si jednotlivé vystavené produkty, přesvědčte se o jejich kvalitě, některé si můžete přímo vyzkoušet. Pokud patříte k těm, kteří si před návštěvou raději vše sami nastudují a porovnají, nevadí, připravili jsme právě pro vás sérii návodných článků, které vám poradí s výběrem.

6. Inspirujte se
Jak na obklady a dlažby
Jak vybrat vanu
Na co se zaměřit při výběru klozetu
Proč využít bidetovací wc?
Co je důležité pro sprchový kout?
Trendy koupelnového nábytku

  • Začíná to grafickým návrhem
  • Projekt získává reálnou podobu
  • Vysvětlíme co bude následovat
  • Poradíme i s nákupem zboží i dopravou