Swipe to the left

Designová podlahová vpust PRIMUS HL540, jednoduše chytrá

Bezbariérovým i technickým koupelnám přinášíme další alternativu odvodu vody ve formě bodové sprchové vpusti PRIMUS.

Designová podlahová vpust PRIMUS HL540, jednoduše chytrá

Podlahová vpust nemusí být pouze přežitek socialistických koupelen. Tato chytrá a praktická záležitost se nyní vrací v inovovaném provedení, které je svým užitkem a designem vhodné do moderních koupelen, úklidových i technických místností. Většina z nás pamatuje klasické nevzhledné vpusti uprostřed místnosti, ke kterým byla vyspádovaná dlažba či teraso. Moderní technologie a způsoby výroby, ale přináší zcela nový pohled na problematiku domácích bodových vpustí.

PRIMUS hraje v designu prim

Jedná se o podlahovou, přesněji řečeno sprchovou vpust, primárně určenou pro bezbariérový sprchový prostor řešený v dlažbě. Nástavec s nerezovým rámem určený pro dlažby v síle 8 až 30 mm (včetně lepidla) je kompatibilní se všemi druhy stavebních materiálů jako beton, dřevo, keramický obklad a jiné. U varianty HL540l můžete dlažbou vyložit i středový prostor roštu z kartáčované nerezové oceli s prohlubní, vše bude perfektně ladit. V případě, že dáváte přednost lesklému kovu, je na výběr ze 3 variant vtokových mřížek z nerezové oceli.

Sprcha není garáž

Vpust HL 540 disponuje vlastní vodní zápachovou uzávěrou, která i v případě vyschnutí vodního sloupce zabraňuje pronikání plynů z kanalizace. Tento systém eliminuje vznik nepříjemného pachu, který mohou produkovat levnější varianty vpustí. Zápachová uzávěra je jednoduše vyjímatelná z důvodu snadného čištění a komfortního přístupu do kanalizace v případě ucpání potrubí. Pro instalaci vpusti do technických místností, kotelen a garáží doporučujeme spíše jiné typy vpustí, které jsou opatřeny zpětnými mechanickými klapkami nebo nárazově poberou větší objem vody. S výběrem vhodného výrobku vám vždy ochotně poradíme.

Technické parametry HL540 PRIMUS

Maximální průtok: 0,8 l/s (HL540l: 0,6 l/s)
Výška vodní uzávěry: 50 mm (HL540l: 40 mm)
Stavební výška: min. 80 mm, max. 250 mm po horní hranu betonového potěru
Rám: 145 x 145 mm
Vtok: 138 x 138 x mmm (HL540l: prohlubeň 74 x 74mm, hloubka 13mm)

Přiložené soubory

Název Formát Velikost  
Leták - Podlahová vpust HL540 PRIMUS PDF 312.65 KB